Valdymo inovacijų agentūra Socialinis verslas – altruizmas, kuris uždirba pinigus - Valdymo inovacijų agentūra
agentura@innovate.lt

Socialinio verslo pavyzdžiai

Studentų darbų konkursas
13 Jun 2017

Socialinis verslas – altruizmas, kuris uždirba pinigus

//
Komentarai0
Straipsnį parengė VU Socialinio darbo magistro pakopos studentė Zuzana Girkantaitė. Straipsnis buvo pripažintas studentų straipsnių konkurso  lauretu. 

Kaip informacijos gausoje pastebėti šviesą?

Tarp elektroninio pašto laikų laiškų, nugula begalės elektroninio šlamšto (dar kitaip vadinamojo brukalo) laiškų, kurie siūlo pačias neįtikinamiausias paslaugas – prisidėti prie investavimo į aukso transportavimą, gauti komisinius už Nigerijos princesės vedybas ar tiesiog papildomus pinigus už nuorodų paspaudimus.
Nors daugelis laiškų prasilenkia su realybe ir skamba per daug gerai, kad būtų tiesa, visgi, laiškas iš Good Eggs nepraslydo pro mano akis. Laiške buvo rašoma, kad Good Eggs organizacija ne tik siūlo maisto produktų pristatymo paslaugas į namus, tačiau taip pat jie už dalį mano pinigų jie pristatys maisto šeimoms, kurios kenčia nuo nepritekliaus. Pasirinkti galiu ne tik, kokią sumą norėčiau paaukoti, tačiau taip pat, galiu pasirinkti, kokie produktai bus perkami ir pristatomi šeimoms.

Prisipažinsiu, iš pradžių pamaniau, kad tai dar viena apgaulė, tačiau atlikus paiešką internete paaiškėjo, kad tai tikra organizacija, kurios paslaugos dėka, gausesniu šventiniu stalu džiaugėsi jau virš kelių tūkstančių asmenų. Organizacija išlieka ir plečiasi, nes asmenys, mokantys už pristatymą noriai aukoja. Aukoja, nes jaučiasi prisidedantys prie bendro gėrio.

 Jie uždirba iš to, kad daro gera kitiems. Nerealu, tiesa?

Iš tiesų, ši organizacija yra socialinis verslas, kurio tikslas – siekti ne vien pelno, bet ir socialinių tikslų.
Ir ši organizacija toli gražu ne išimtis. Štai dar keletas pavyzdžių organizacijų, kurios garsėja padėdamos kitiems:

              Indiegogo. Jų misija pasako viską: įgalinti kiekvieną pakeisti pasaulį, pasitelkiant vieną idėją vienu metu. Ši organizacija padeda menininkams, verslininkams ir tiesiog svajotojams įgyvendinti savo vizijas, svajones realybėje. Jie suburia į vieną bendruomenę tiek finansuotojus, tiek kūrėjus, taip leisdami susikurti pagalbos ryšiui, vardan idėjų įgyvendinimo.

               Sanergy. Organizacija Kenijoje siekianti išspręsti lūšnynų taršos krizę. Socialinis verslumo komponentas kyla iš to, kaip jie šį klausimą sprendžia – sukuriant tankų tinklą nedidelių nuotekų centrų, kuriuose jie atliekas paverčia naudingais šalutiniais produktais, pavyzdžiui, organinėmis trąšomis ir atsinaujinančia energija.

               GoldieBlox. Jų misija yra sukurti žaislus, kurie įkvepia mergaites siekti karjeros inžinerijos ir technologijų srityje. Dalį žaislų jie dovanoja mergaičių mokykloms. Tai kūrybiniai, lavinamieji žaislai ir knygos, kurie keičias stereotipus apie lyčių vaidmenis.

Ar skaitydamas šiuos pavyzdžius pagalvojai, kodėl gi tau nešovė tokia mintis? O gal šovė dar geresnė? Šios įmonės įkvepia kitus savo pavyzdžiu imtis savų svajonių ir paverst jas realybe. Svajonių, kurios gal ir neatneš tau milijonų eurų banko sąskaitoje, tačiau padės pagelbėt milijonams žmonių.  Taigi, galbūt galvoje kirba idėjos, kaip palengvinti kitų gyvenimą ir iš to pragyventi? Tuomet socialinis verslas būtent tau!

Nuotrauka iš GoldieBlox įmonės siūlomų knygų mergaitėms.