
Mentorystės mokymai socialiniams darbuotojams
Kas yra mentorystė ?
Mentorystė tai visų pirma struktūruota pagalba jūsų komandos formavimui ir organizacijos procesų užtikrinimui. Mentorystė – procesas, kai labiau patyrę kolegos padeda naujiems suprasti organizacijos kultūrą, į ją įsilieti, spręsti problemas ir ieškoti naujų kelių teikti kokybiškas paslaugas.
Remiantis atnaujintu (2021 m. liepos 23 d., Nr. A1-539) Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu „Dėl Socialinių paslaugų srities darbuotojų profesinės kompetencijos tobulinimo tvarkos aprašo bei Socialinių darbuotojų atestacijos tvarkos aprašo patvirtinimo“, mentorius – darbuotojas, padedantis naujai pradėjusiems dirbti darbuotojams adaptuotis ir greičiau įsitraukti į profesinę veiklą, turintis didelę praktinės veiklos patirtį, gebantis teikti metodines konsultacijas ir užtikrinti praktinę pagalbą.
Kodėl socialinių paslaugų įstaigoms reikia vidinių mentorių?
Šiuolaikinė visuomenės dinamika lemia nuolatinę darbuotojų kaitą. Jaunimas ieško savęs, nori išbandyti kažką naujo, ieško prasmės savo darbe, tačiau:
- jaunoji karta yra reikalinga mentorių pagalbos. Tai juos ne tik motyvuoja, bet ir padeda suprasti įmonės procesus. Vis mažiau žmonės yra linkę skaityti instrukcijas.
- darbuotojui patinka jausti, kad įmonė juo rūpinasi.
- mentorius ne tik perduoda patirtį, bet ir užtikrina vienodą organizacinę kultūrą, požiūrį į klientą.
O taip pat diegiant socialinių paslaugų kokybės standartus, pavyzdžiui EQUASS ar NOKAS, organizacijos yra įpareigotos diegti naujas ir veiksmingas darbuotojų adaptacijos ir motyvacijos sistemas.
Mentorystės mokymų nauda:
- Mokymuose analizuosime, kodėl svarbi mentorystė, kokios gerosios praktikos, iš kurių galime mokytis.
- Susipažinsite su GROW modeliu naudojamu planuojant mentorystės procesą.
- Susipažinsite su neurolyderystės mokslų pagrindu sukurta SCARF metodika, kuri padeda užmegzti ir išlaikyti emocinį.
- Mokymų metu diskutuosime apie praktines situacijas darbe, mentoriaus vaidmenis ir aptarsime technikas kaip padėti naujiesiems kolegoms spręsti problemas.
- Tik įgudęs mentorius gali motyvuoti darbuotojus, mokymuose treniruosime šiuos gebėjimus.
- Jūsų laukia savarankiško darbo užduotys, kurios padės išbandyti metodus praktikoje.
- Mokymus veda didelę mentorystės patirtį turintys treneriai.
- Dalyviams dalyvavusiems visoje programoje ir atlikusiems savarankišką užduotį, bus išduodami sertifikuoti elektroniniai pažymėjimai.
Mokymų trukmė: 16 ak. val. (12 ak. val. ir 4 val. savarankiškas darbas)
Mokymų forma: nuotoliniai mokymai
Pažymėjimai: dalyviams dalyvavusiems visoje programoje ir atlikusiems savarankišką užduotį, bus išduodami sertifikuoti elektroniniai pažymėjimai.
Mokymus veda:
Dr. Ieva Adomaitytė-Subačienė, mentorystės platformos idialogue.lt mentorė, turinti daugiau nei 5 metų mentorystės patirtį, Vilniaus universiteto Socialinio darbo ir socialinės gerovės katedros mokslininkė ir dėstytoja, socialinių paslaugų kokybės auditorė.
Dr. Laura Vencė, neuromokslininkė, konsultuojanti nevyriausybines organizacijas, dirbusi paramos vaikams linijos savanorių mentore.
Mokymų kaina: 129 EUR (PVM nėra taikomas).
Dalyvaujant dviese ir daugiau taikoma 5 proc. nuolaida.
Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos nariams taikoma papildoma 5 proc. nuolaida.