Galimybė gauti paramą start’uoliams

Galimybė gauti paramą pradedantiems verslą Projektų valdymas

Galimybė gauti paramą naujoms inovatyvioms įmonėms

Nuo šiol pagal atnaujintą priemonę „Inočekiai“ verslas kartu su mokslu galės pretenduoti į 76 tūkstančių eurų inovacinius čekius. Iki šiol didžiausia vieno „Inočekio“ vertė siekė 7 tūkst. eurų. Ūkio ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia tris kvietimus – pradedantiesiems inovatoriams, brandiesiems inovatoriams ir pareiškėjams, turintiems Europos Komisijos suteiktą Kokybės ženklo sertifikatą pagal programos „Horizontas 2020“ priemonę.

Aktualiausia verslo pradžiai yra priemonė pradedantiems inovatoriams. Čia paraiškas gali teikti įmonė, veikianti iki metų ir turinti vos 3000 eurų apyvartą. Iki šiol pradedančios įmonės dėl „Inočekių“ paramos turėdavo konkuruoti su patyrusiomis, brandžiomis įmonėmis ir jauniems verslininkams tai dažnai užkirsdavo kelią pasinaudoti produktams kurti skirtomis lėšomis. Atnaujintos priemonės sąlygos suteiks geresnes galimybes gauti finansavimą ir startuoliams.

Antra patraukli priemonė pradedantiesiems yra nauja priemonė Inostartas. Šios priemonės tikslas remti naujas inovatyvias įmones ir tyrėjų ir mokslininkų įdarbinimą įmonėse.  Galimi pareiškėjai yra įmonės, veikiančios iki 12 mėnesių, jeigu pretenduoja į paramą įmonės kūrimui. Arba veikianti virš 12 mėnesių nuo veiklos registravimo dienos ir ne daugiau kaip 36 mėnesius, turinti  ne mažesnę kaip 15 000 Eur. apyvarta, jeigu įmonė nori įdarbinti patyrusius tyrėjus ir gauti finansavimą jų darbui.

Kas gali būti inovatoriai?

Inovatorius tai tikrai nebūtinai technologinis startuolis, kuriantis naujas informacines technologijas ar robotus ar kitus sudėtingus įrenginius. Inovacijos gali būti ir sveikatos priežiūros, švietimo, reklamos, marketingo srityje. Parama inovatoriams yra skiriama, jeigu jūsų idėja atitinka Sumanio specializacijos programą. Programa numato inovacijas labai įvairiose srityse: maisto receptūros kūrimas, socialinės inovacijos, kosmetikos kūrimas, įvairūs tyrimais, bandymai, 3 technologijos, virtualios realybės technologijos, naujųtekstiės audinių kūrimas ir t.t. Daugiau apie mokslo siūlomus inovatyvius sprendimus galite skaityti čia. 

Idėjų plėtrai

Paramą gali gauti ne tik jaunos įmones, bet ir senai rinkoje veikiančios. Pradedantysis inovatorius gali būti apibrėžiamas ir kaip neturintis patirties mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) srityje. Pradedantiesiems inovatoriams skirto kvietimo suma yra 1 mln. eurų, o didžiausia galima vienam projektui skirta finansuoti suma pradedančiajam inovatoriui, vykdančiam eksperimentinės plėtros veiklas, gali siekti net iki 20 845 eurų.