Innovate ekspertė Laura grįžta į „Moters viziją“

Innovate ekspertė Laura grįžta į „Moters viziją“ Naujienos

Innovate ekspertė Laura grįžta į „Moters viziją“

Mūsų ekspertė neuromokslininkė, neurobiologė dr. Laura Vencė konferencijoje „Moters Vizija 2024”  pristatys temą: „Kada nori kurti mūsų smegenys?”, –  kaip rūpintis savo smegenimis, kad jos norėtų įgyvendinti gimstančias idėjas? Kaip mokytis empatijos, kuri stiprina mūsų kūrybinę galią? Konferencija tradiciškai vyks kovo 8 d. Compensa salėje, Vilniuje. Dr. Laura Vencė yra sukaupusi daugiau nei 15 metų patirtį neuromokslo srityje, tyrinėjant žmogaus emocijas bei sprendimų priėmimo procesus. Lektorė jau keletą metų veda mokymus ir seminarus įvairiems kolektyvams, taip supažindindama juos su inovatyviais valdysenos metodais ir padedama jiems tobulėti. Dr. L. Vencės teigimu, emocijų mechanizmo smegenyse pažinimas ir neuromokslais paremtos metodikos atveria ne tik karjeros galimybes, bet ir prisideda prie geresnės visos visuomenės emocinės sveikatos.

Šiais metais motyvacinę konferenciją moterims aplankys pasaulio meno ikona, žymia performanso menininke Marinos Abramović. Jos pasirodymai šokiruoja publiką, nes ji jiems atiduoda visą save – savo skausmą, ašaras, kūną. Ir ji atvyksta į Lietuvą skaityti pranešimą Jums, mūsų konferencijos dalyviams. Marina Abramović pritraukia žiūrovų dėmesį savo ryžtingais ir provokuojančiais kūriniais, kurie verčia mus iš naujo apmąstyti meno ribas. Jos performansai siejasi su kūno ir emocinės patirties sąveika, skatinančia mus galvoti apie žmogaus santykius, tapatumo reikšmę ir meno įtaką mūsų gyvenimams. Vienas iš garsių Abramović kūrinių yra „Ryšys”, kuriame ji 736 valandas sėdėjo priešais savo buvusį partnerį Ulay, žiūrint vienas į kitą. Žiūrėdami vienas į kito akis negalėjo kalbėtis ar judėti. Šis ilgalaikis parodymas atskleidė fizinio ir emocinio ryšio svarbą mūsų santykiuose.

Kartu su ja scenoje pasirodys ir Ineta Stasiulytė – viena žymiausių Lietuvos teatro, kino ir televizijos aktorių, Ugnė Genienė – veidoskaitos, kurios pagalba sprendimus priima pasaulio didžiausių įmonių vadovai, specialistė, Iveta Jurkšienė – dailininkė, padedanti atsipalaiduoti teptuko pagalba, Monika Dirsytė – stiprių savęs išbandymo ir stiprinimo performansų kūrėja. Meno, kūrybiškumo, verslumo ir savęs realizavimo idėjų sąsaja mokslo jau yra įrodyta. Norint suskurti naujas įdėjas arba rasti sprendimus iššūkiams, labai svarbu stimuliuoti smegenis. Lyderystė ir komandinis kūrybiškumas yra vienas iš pagrindinių įmonių inovacijos veiksnių. Kūrybingas problemų sprendimas skatina efektyvią lyderystę, nes tai vienas iš vadovo kompetencijų aspektų. Kūrybinę kompetenciją galima ugdyti mažinant darbuotojų baimes ir skatinant pasitikėjimą siekiant konkrečių rezultatų. Kūrybinis mąstymas yra būtinas norint dalyvauti sudėtingoje verslo (ir net verslo) aplinkoje ir spręsti problemas (Sternberg, 2002). Harvardo universiteto neuromokslinikų tyrimas, atliktas su 160 savanorių taikant fMRI, kėlė hipotezę, ar skiriasi kuriančių žmonių smegenys nuo tų, kurie nenaudoja kūrybiškumo darbe. AR gali kūrybinė veikla keisti smegenų struktūrą? Kviečiame plačiau ieškoti atsakymų mūsų ekspertės straipsnyje >>

Parengta pagal:
innovate.lt
motersvizija.lt
www.Lrytas.lt