Verslumo įgūdžių ugdymas naudojant inovatyvias technologijas

Inovacijos  Naujienos

Galima drąsiai sakyti, jog šiandieniniame pasaulyje verslumas yra viena populiariausių tendencijų – finansinis savarankiškumas, augančios pajamos ir buvimas pats sau bosu žavi ne tik jaunimą, tačiau ir vyresnio amžiaus asmenis. Tačiau mokymo programų, pritaikytų vyresniems nėra daug. Viena iš mažai aptariamų temų – sportinę karjerą baigusių sportininkų verslumo galimybės.  Įvairūs mokslininkai (Tuekel, 2020; Pellegrini, 2020 ) teigia, kad 21 amžiuje sportas tapo viena svarbiausių sričių kultūros ir laisvalaikio sferose, suteikiančia įvairių darbo galimybių: nuo sporto prekių ir paslaugų teikimo iki sporto reklamos, rinkodaros ir žiniasklaidos. Todėl, šalia, pavyzdžiui, trenerio profesijos sporto veteranai galėtų pritaikyti turimą patirtį ir žinias verslo bei sporto vadybos srityse.

Sporto verslumas – sparčiai populiarėjanti tendencija

Prieš dešimtmečius aukščiausius sportinius pasiekimus demonstravę čempionai neretai karjeras baigia ne savo noru. Jie anksčiau nei didžioji dauguma visuomenės narių išeina į pensiją, o vieninteliu to paaiškinimu tampa tariamai pavargęs sportininko kūnas. Pasitraukimą iš profesionalaus sporto jie priima itin jautriai, dažnai susiduria su darbinių įgūdžiu stoka, sumažėjusiomis pajamomis. Sunku įsivaizduoti, kaip jaučiasi žmogus, kurio buvusi sėkminga veika ir stulbinantys rezultatai negarantuoja jam oraus pragyvenimo. Persikvalifikavimas ir turimų sportinių žinių panaudojimas kitose srityse, pavyzdžiui, versle, tampa ko gero vienintele sporto veteranų galimybe patiems užsitikrinti stabilią ir patogią ateitį.

Verslo įgūdžių mokins naudojant technologijas

Idėja vykdyti verslumo mokymus sporto veteranams nėra netikėta – mokymų organizatoriai, VŠ Sveika agentūra, išskiria sporto veteranus kaip vieną pažeidžiamiausių visuomenės socialinių grupių. Nors visuomeninėse diskusijose bei žiniasklaidoje ši tema paliečiama tik išskirtiniais atvejais, pokyčiai reikalingi dar šiandien. Jau lapkritį profesionalią sportinę karjerą pabaigę asmenys bus kviečiami į visoje Lietuvoje vyksiančius mokymus, paremtus unikalia ir inovatyvia sporto veteranų verslumo ugdymo metodika. Metodikos kūrimo ekspertų grupei vadovavusi  dr. Ieva Adomaitytė-Subačienė teigia: „penkių mokymo modulių metodika yra orientuota į savarankišką mokymąsi kiekvienam patogiu laiku. Kurdami metodiką bandėme surinkti geriausias užsienio praktikas ir naujus metodus, tuo pačiu rėmėmės savo patirtimi”. Mokymų metu bus tik trumpai supažindinama su mokymų turiniu, tačiau pagrindinę medžiagą, audio paskaitas ir savarankiškas užduotis dalyviai ras mobilioje išmaniųjų įrenginių aplikacijoje Mokymų treneris.

Verslumas – skirtingų kompetencijų derinys

Metodikos autoriai pažymi, jog dalyviai verslumo paslapčių bus mokomi ypatingą dėmesį skiriant penkioms įgūdžių temoms. Pirmiausia sporto veteranai bus supažindinami su kūrybiškumo svarba versle, verslumo ir vertės kūrimo ypatybėmis, mokysis kurti verslo planą, vertinti rizikas. Vėliau bus pereinama prie efektyvaus pardavimų ir derybų meno temos – čia dalyviai mokysis teisingai pristatyti tiek save, tiek ir savo verslo idėją. Toliau seks socialinių tinklų valdymo ir asmeninio įvaizdžio kūrimo pamokos, kaip sudaryti sėkmingą marketingo planą verslui. Mokymų dalyviai taip pat įgaus svarbių žinių apie mentorystę, emocinį intelektą bei jo subtilybes, paremtą neuromokslų tyrimais. Neuromokslininkė dr. Laura Vencė pastebi, „žmonės mažiau prisimena, ką mes pasakėme, labiau prisimena kaip mes juos privertėme jaustis, tą patvirtina ir emocijas tyrinėjantys mokslininkai. Tad sukuriamas emocinis ryšys nuo pat kontakto pradžios gali padėti pasiekti daug geresnių bendrų rezultatų.”

Tobulėti kviečia tarpdisciplininė lektorių komanda

Metodiką kūrė patyrusių ir šalyje gerai žinomų savo sričių specialistų komanda. Visi lektoriai jau daugelį metų valdo asmeninius verslus, tad sporto veteranai mokymų metu išgirs ne tik teorinius ir praktinius patarimus, bet ir juos sužavėsiančias sėkmės istorijas.

„Verslumo mokymų sporto veteranams“ komandoje – darbo grupės vadovė dr. Ieva Adomaitytė-Subačienė, Valdymo inovacijų agentūros įkūrėja ir vadovė, mentorystės platformos „idialogue“ mentorė; dr. Laura Vencė, neuromokslininkė ir darbuotojų emocijų valdymo kompetencijų ugdymo konsultantė; dr. Ernesta Platukytė, leidyklos „Apkabink mėnulį“ bendrasavininkė ir Vytauto Didžiojo universiteto dėstytoja; Vega Dikčienė, psichologė ir mokymų įmonės bendrasavininkė; dr. Dominyka Venciūtė, asmeninių prekių ženklų vystymo ekspertė, dėstytoja, rinkodaros konsultacijų įmonės įkūrėja bei finansininkė Renata Rutkauskienė.

Kviečiame iš profesionalaus sporto pasitraukusius asmenis registruotis į nemokamus mokymus įvairiuose Lietuvos miestuose (galima pasirinkti dalyvauti gyvai ar nuotoliniu būdu).

1 Comment

  • Technologijos padeda ne tik issilaikyti konkurencingoje rinkoje maksimaliai tenkinant klientu poreikius, bet ir laiku ivertinti veiklos rezultatus, stebeti, kurios sritys pelningos, kurias reikia tobulinti, keisti ar galbut atsisakyti

Comments are closed.